joudPildid Vabalava kodulehelt

8.oktoobri päeval sõitsid 7. klasside õpilased Narva, et VabaLaval nautida Tartu Musta Kasti etendust „Jõud”. Huvitav oli juba see teadmine, et näidend on lavastatud Tartu Forseliuse Kooli  7. klassi õpilaste, meie eakaaslaste mõtete põhjal.
Lugu jutustas tänapäeva koolilaste argipäevast, kuhu mahtus nii muresid kui ka rõõme. Väga huvitav oli jälgida noorte mõtteid ning näitlejate tegutsemist laval ja paralleele tõmmata oma igapäevase koolieluga.
Musta Kasti noored näitlejad elasid oma rollidesse sisse ning põnevusega jälgisime nende pidevaid rollivahetusi, see tähendab, et üks näitleja pidi kehastama erinevaid karaktereid. Muljet avaldas nii leidlik lavakujundus, näitlejate akrobaatilised etteasted kui ka sisukad dialoogid ja monoloogid.
Pärast etendust oli vestlusring, kus vaatajad said näitlejatele küsimusi esitada ning arutleda nähtu üle.  Kõlama jäi mõte, et sõprus on väga väärtuslik, kaaslasi tuleb kuulata ning kedagi ei tohi kiusta. Kiusamine mõjub laastavalt nii kiusajale endale kui ka kiusatavale.

7.b klassi õpilaste Iris Nurgamaa ning Erich Sildmaa mõtted
pani kirja õp Ilme Hallik